01.07.2016, piątek

Wyjątkowy Dzień !

Dzisiaj wyjątkowy Dzień. Dzisiaj 1-go lipca spadł w mojej miejscowości pierwszy deszcz od 23 maja. 23 maja mielismy w zasadzie grad a nie deszcz, ale zawsze to jakiś opad. 39 dni bez kropi deszczu to rekord jak na ta porę roku. Zdarzały się oczywiście newet 3 miesięczne susze, ale nigdy w tym okresie. Co ciekawe w okolicy zadarzaly się przelote deszczyki, nawet w odległości 2-3 kilometrów, omijały one jednak mój teren.


Czyli pogoda nie rozpieszcza w tym roku, bardzo deszczowy marzec i kwiecień, dość normalna pierwsza połowa maja i prawie 40 dni suszy to nie najlepsza kombinacja pogodowa.  Kwitnienie było dość przyzwoite, choć niezbyt długie i niezbyt  intensywne. Ilość kwiatów na pędzie to 3-6, sporadycznie zdarzało się więcej.


Susza poczyniła oczywiście pewne spustoszenie w irysach, ale tylko w tym sensie iż przyrastają i rozrastają się wyjątkowo wolno. Niemożliwe było podanie drugiej dawki nawozu, zrobię to teraz, nieco późno, ale powinno wspomóc rośliny podczas zawiązywania zalążków kwiatów na przyszły rok i poprawić przyrosty.


Waldemar

Rodzaje irysów

Poznaj rodzaje irysów
oraz ich podział.

Amatorska uprawa irysów

Dział poświęcony uprawie irysów,
oraz ich pielęgnacji.

Moje irysy

Galeria moich irysów,
zdjęcia kilkuset gatunków
realizacja: