14.01.2016, czwartek

Czekamy na wiosnę 2016 !

Witam wszystkich miłosników irysów i ogrodów. Po dłuższej przerwie spowodowanej obowiazkami zawodowym i problemami z internetem udało się w końcu wygospodarować trochę czasu na aktualizacje strony.


A jest o czym napisać.


Za nami ciekawy choć także dość kiepski sezon naznaczony suszą, co w moim przypadku nie było bardzo uciążliwe. Jedną z nieliczych zalet gleby gliniastej jest długie utrzymywanie wilgoci.  Główny problem jaki miałem w moim ogrodzie to dylemat przesadzać irysy, robić nowe nasadzenia, czy czekac na deszcz ? Ostatecznie sadziłem kierując się kalendarzem a nie wilgotnościa gleby, wiekszość nasadzeń się przyjęła, nie widać jednak wyraźnej różnicy pomiędzy roślinami posadzonymi w drugiej połowie lipca a tymi które posadziłem do końca sierpnia. Prawie wszystkie sadzonki przyjęły się dopiero końcem września.


Pisząc ciekawy sezon mam na myśli udział w konwencie MEIS Czechy 2015 oraz wrażenia jakich dostarczyły mi irysy australijskie posadzone w kwietnu które kwitły w lipcu i sierpniu. Konwent Czechy 2015 był na tyle ciekawy iż zainspirowął mnie do napisania artykułu który ukaze sie wkrótce w biuletnie MEIS. Postaram się go także udostępnić na stronie internetowej. Kilka czeskich  kolekcji i plantacji (irysy oczywiście) "podgrzały" mnie na tyle iż w 2015 posadziłem około 300 nowych odmian. W tym bardzo dużo odmian nowych z lat 2010-2015.


Rozpoczynam aktualizację strony. Plany jak zwykle są duże:  uzupełnie zdjęć, wprowadznie nowych odmian, lista nadwwyżek do sprzedaży, nowe zdjęcia do galerii, kalendarium prac "irysowych" itd.. Zobaczymy co z tego uda się zrealizować. Zachęcam do odwiedzania mojej stronki.

 

Rodzaje irysów

Poznaj rodzaje irysów
oraz ich podział.

Amatorska uprawa irysów

Dział poświęcony uprawie irysów,
oraz ich pielęgnacji.

Moje irysy

Galeria moich irysów,
zdjęcia kilkuset gatunków
realizacja: